Miért online?
Sajnos az idei események lehetetlenné teszik, hogy Karácsony előtt megismételjük a
"Nyitott műhely" sorozatot. Pedig imádtam készülődni, sütni-főzni, találkozni veletek, beszélgetni, próbálgatni, válogatni.
Nem maradt más lehetőség, így virtuálisan hívlak meg benneteket - látogassátok meg az időközben elkészült honlapomat, nézegessétek meg, miket csináltam az elmúlt évben.
Válogathattok is a kész selymek között, természetesen szívesen festek a Ti elképzelésetek alapján is kendőt vagy sálat. Még van elég idő Karácsonyig.
Ha időtök engedi, örülnék, ha legalább telefonon, Skypon, FaceTime-on vagy bármilyen más formában beszélgetnénk.
A "Nyitott műhely" két hete alatt rengeteg meglepetéssel, játékkal, ajándékkal és információval várlak benneteket, melyeket folyamatosan jelentetek meg. Töltsétek ki a kvízeket (összesen 4 lesz) és a helyesen válaszolók között 2020. december 4-én kisorsolok egy Ponge5 55x55 méretű selyemkendőt. A kendők képeit megtaláljátok a gelériában.
Sok szerencsét! A nyertest email-ben értesítem.
A kávézást, sütizést és csevegést pedig bepótoljuk egy kora nyári kerti partin.
Találkozunk júniusban, addig is vigyázatok magatokra!
További "program"
Nem élő közvetítés, bármikor megtekinthető
Kékes-zöld chiffonEzekből választhat a nyertes | Bordó Ponge5Ezekből választhat a nyertes | Bordó chiffonEzekből választhat a nyertes |
---|---|---|
"Kékfestő" - Ponge5Ezekből választhat a nyertes |
További kvízek:
2020.november 24.
2020. november 30.
2020. december 4. - egy utolsó meglepetés és sorsolás
További videók:
2020. november 22: Hogyan készül? 1. rész
2020. november 28: Hogyan készül 2. rész
További tartalmak:
2020. november 23: Meglepetés
2020. november 26: Színtípusok
2020.december 2: Divatos kötések
Hogyan kezeljük a selymet
Hogy sokáig örömünket leljük benne
Mosás
Kézzel, langyos vagy hideg vízben gyengéden nyomkodva. Mosószer illetve öblítőszer nélkül.
Szárítás
A mosás után törülközőbe csavarva. Ha kiterítve szárítjuk, a gyűrődéseket nem tudjuk szárazon kivasalni.
Vasalás
A selyem visszáján, gyapjú hőfokon. A kontúrtechnikával készült selymeket két anyag közt vasaljuk.
Kerüljük
A parfüm és a dezodor nem tesz jót a selyemnek, sohase fújjuk kendőre vagy sálra
Hogyan készül?
Rengeteg technika létezik a selyemfestésben, mindegyikkel más és más hatás érhető el. Ráadásul a technikák keverhetők, így a lehetőségek végtelenek.
Az egyik legismertebb technikát mutatom be a videóban, ez a kontúrtechnika.
Itt egy kontúranyag segítségével rajzoljuk meg a mintát, ez nem engedi a festéket szabadon terjedni a selymen. Lehet színtelen vagy arany, ezüst, bronz, gyöngyház illetve gyakorlatilag bármilyen színű.
Ha megszáradt, kifesthető.
Meglepetés
2020. november 23. és 24.
10% engedmény
minden megrendelés árából az "Azonnal megvásárolható darabok" menüpont alatt található kendők és sálak esetén.
Az ajánlat a készlet erejéig érvényes.
Évszak típus meghatározás
Biztosan észrevetted már, hogy bizonyos színektől szinte ragyogóvá válik valaki, ugyanezektől a színektől pedig valaki más fakó, jellegtelen lesz.
De hát ugyanaz a szín!
Ebben a kérdésben a leglényegesebb elem a saját színek és a hordott színek összhatása.
A színelmélet egyik alapítójának Johannes Ittent tartják, aki a Bauhaus Weimar festőjeként folytatott oktatói tevékenysége mellett a színek hatásait, a forma és a szín kölcsönhatását kutatta.
A színek tulajdonságai
A színeknek 3 fő jellemzője van.
-
Lehet egy szín világos, vagy sötét
-
Lehet élénk vagy tompa.
-
Lehet hideg, vagy meleg.
Minden színre ezeknek a tulajdonságoknak valamilyen kombinációja jellemző.
Az évszaktípusokról rengeteg cikket találhattok az interneten, nézegessétek meg a képeket, hogy minél jobban el tudjátok képzelni őket és önmagatokat hozzá tudjátok rendelni valamelyik típushoz.
Hogy könnyen megértsük, gondoljunk mindig az évszak külső megjelenésére, a téli hegyekre egy őszi erdőre, a tavasz virágaira és a nyári napfényre.
Álljon itt egy nagyon tömör összefoglaló, amit a rengeteg nagyszerű cikk alapján állítottam össze – figyelemfelkeltésképp.
Az évszaktípusok fő jellemzői
A természetes színeink (arcszín, hajszín, és a szemünk színe) alapján az embereket színcsoportokba oszthatjuk, amelyeket a 4 évszakról neveztek el.
Tél típus külső jegyei:
A Tél típusba tartozóak erős kontrasztokkal rendelkeznek, sötét haj, határozott színő szem, a sötét szürkéskéktől, a jeges kéken, a sötétzöld és sötétbarna színig terjed. Bőrük porcelánszínű.
A színeik élénkek, hidegek és sötétek.
Nyár típus külső jegyei:
A Nyár típus színei lágyak, a hajuk többnyire a világos, platina szőkétől, a hamvas szőkén át egészen a közép, illetve sötét barnáig terjed. A bőrük lágy, vékony és emiatt a színe kissé kékes, tejszerű, vagy lehet rózsás is, kicsit sápadt hatást kelt.
A színeik hidegek, világosak, és tompák, hamuszürke, liláskék, halvány rózsaszín, babakék, tört fehér.
Ősz típus külső jegyei:
Gondoljatok az őszi erdőre, hajuk a természetes vörös és árnyalatai, a sötétszőke vöröses árnyalatától egészen a barna sötétebb árnyalatáig. A szem az acélkéktől elkezdve, az olíva zöldön át, egészen a sötét barnáig terjed. A bőrük ellemzően sárgás –arany színű.
Legelőnyösebb színeik a föld színei, mint a drapp, az olajzöld, a rozsdabarna, a bordó, az arany és a narancs.
Tavasz típus külső jegyei:
Barack színű a bőrük, aranyló, vagy vörös a hajuk. A szemszínük világos, vagy élénken ragyogó, kék, türkiz és aranybarna, a bőr lágy tónusú, kissé sápadt. A finom bőr miatt gyakran szeplők is megjelennek az arcon.
A legelőnyösebb színek, a pasztell és a pezsgő, a barack, a krém, a türkiz, a halványzöld, a beige és a drapp.
Ismerjétek meg a természetes színeiteket és bátran válasszatok, hordjatok színes darabokat – de keressétek meg a hozzátok illő színpalettát. Ha sálat vagy kendőt vesztek, ne csak a kezetekben nézegessátek, mindenképpen próbáljátok fel. Sokszor az a szín, ami azonnal megtetszik, nem tetszik a tükörbe nézve. És nem egyszer azt tapasztaltam, hogy az a sál, ami ellen határozottan tiltakoztatok, ha megis megpróbáltátok, le sem vettétek.
Lapozgassátok a képeket és próbáljátok meg kitalálni, melyik illene hozzátok. Ne azt nézzétek, melyik tetszene ösztönösen vagy megszokásból.
Hogyan kössük meg a sálat?
Lehet gyönyörű a ruha, csodaszép a sál - és mégsem mutat igazán. Hol a hiba? A sálat vagy kendőt bizony tudni kell viselni. Ennek egyik nagy titka a kötés.
Az interneten szebbnél szebb képeket találhattok, látványos videókat, hogy hogyan kell trendi módon megkötni a sálat. Varázslatosak - csak egy hibájuk van: nem fogtok fél órát a tükör előtt tölteni, hogy a sálatokat sok-sok kínlódás árán megkössétek. És bizony ezek látványosak - tökéletesen beállítva egy fénykép erejéig, de az első mozdulatnál vége a műgonddal megkomponált alkotásnak.
Szeretnék mutatni nektek néhány valóban nagyon egyszerű kötési módot, amit gyakorlás nélkül egy pillanat alatt meg tudtok csinálni, nem kell igazgatni ezeket és viselés közben is olyanok maradnak mint a fotón.
Érdekel?